Velkommen til Prologo A/S

Muleposer med logo når dit budskab skal ”bæres” videre

Tasker og muleposer med logo

Savner du en måde at skabe opmærksomhed omkring din virksomhed og dit brand? Så er muleposer er en effektiv måde. Mange virksomheder vælger at få muleposer med logo, fordi det er en fleksibel måde at reklamere på. Hos Prologo kan du få muleposer med logo i mange forskellige designs og farver.

Vi hjælper dig med at finde den helt rigtige mulepose til dit formål. Fra vores udgangspunkt i Hørsholm har vi mere end 40 års erfaring med at hjælpe kunder i hele Danmark, herunder Grønland og Færøerne, med reklameartikler med logo. Vi har alt fra simple, prisvenlige modeller til mere bæredygtige varianter i b.la. økologisk bomuld og genbrugsmaterialer. Vi trykker naturligvis dit logo, budskab og anden grafik – helt efter dine ønsker og præferencer.

Hos Prologo får du hurtig respons og en fast kontaktperson, så du altid ved, hvem du skal kontakte, og så du nemt kan få sparring gennem hele processen.

Stofposer med logo der bliver brugt igen og igen

Hvis du vil give noget væk, der ikke ender i skuffen, så vælg en stofpose med logo. Vores muleposer er slidstærke, rummelige og lavet til at blive brugt. Vi har poser i mange forskellige tykkelser, farver og materialer, og du kan b.la. få dem med korte eller lange hanke. Du kan desuden trykke på én eller begge sider, og vi tilbyder både silketryk, transfertryk og broderi, afhængigt af mængde, udtryk og ønsker.

Mange af vores kunder vælger en stofpose med logo eller mulepose med logo, fordi det er en reklameartikel, der bliver brugt i hverdagen – og dermed giver langvarig synlighed for dit brand.

Ønsker du flere produkter til at styrke virksomhedens synlighed, så tilbyder blandt andet også paraplyer med logo og tøj med logo. Tag gerne et kig i vores kataloger – vi sammensætter gerne en samlet pakkeløsning til dig.

Hos Prologo samarbejder vi med 37 leverandører og har adgang til mere end 2 millioner produkter – men vigtigst af alt, så hjælper vi dig med at finde netop den- eller de muleposer, der matcher dit brand, formål og budget. Mange af vores kunder bruger muleposer med logo til kampagner, onboarding af medarbejdere, butikker, bæredygtighedsinitiativer samt forskellige events og messer. Mulighederne er mange.

Vi lægger stor vægt på personlig rådgivning, fordi der kan være stor forskel på kvalitet, tykkelse og materialevalg. Derfor hjælper vi dig med at vælge den løsning, der passer bedst til dit formål – uanset om du ønsker en klassisk stofpose med logo eller en mere eksklusiv løsning tilpasset dit brand.

Et udpluk af mulighederne

Se vores kataloger

Er du interesseret i katalogerne? Du er velkommen til at bladre igennem dem online eller downloade dem direkte ved at klikke på det ønskede katalog.

Personlig rådgivning – fordi det giver et bedre resultat!

Non-woven muleposer
(genbrug)

Non-woven muleposer bliver ofte kaldt den perfekte erstatning for plasticposen. Flere og flere detailbutikker tilbyder denne type pose som erstatning for de kendte plast- og papirposer.

En non-woven mulepose er en pose der hverken er vævet eller strikket og som du kan vælge at få lavet i genbrugsmaterialer. Når du vælger en god kvalitet, er det poser, som kan anvendes igen og igen og samtidig en miljøvenlig tilgang.

Canvas muleposer (bomuld)

En canvas mulepose er en mulepose med tryk, som er lavet af 100% bomuld. Materialet gør muleposen slidstærk og robust, og muleposen kan derfor bruges til mange formål.

Canvas muleposerne er ofte de mest holdbare muleposer på markedet, og muleposen kan fås i mange forskellige størrelser.

Canvas tasker er en kraftig mulepose.

Nylon muleposer (genanvendt plastic/polyester)

En nylon mulepose er en mulepose med tryk, som er lavet af 100% nylon. Nylon muleposer er muleposer, der kan være lavet af genanvendt plastik. Nylon muleposer har en meget høj holdbarhed og er slidstærke muleposer.

Alle muleposer fåes som udgangspunkt med eller uden lynlås.

Vi har lavet mange specialproduktioner af muleposer, hvor vi sammen med kunden designer en unik mulepose helt fra bunden. Der er mange fordele forbundet med en specialproduktion. Den helt åbenlyse er naturligvis, at du har “fri leg” på næsten alle områder. Det gælder både valg af materiale, men også både størrelse og farve samt eventuelle “ekstra tilbehør” i form af lommer, lynlåse osv.

Som udgangspunkt giver det mest mening at lave specialproduktioner fra og med 250 stk.

Vi samarbejder med producenter i både østen og europa. Vi ser oftere og oftere, at kunder prioriterer produktioner i europa. Det hænger bl.a. sammen med den miljømæssige vinkel, men også med det faktum, at produktioner i europa efterhånden er konkurrencedygtige med østen produktioner. Både for så vidt angår pris, men i særdeleshed også når det kommer til kvaliteten og leveringstiden.

Vores grafiske afdeling er klar til at gennemgå lige præcis dine behov og ønsker samt udarbejde et tilbud til dig. Vi oplever mange gange at man bliver positivt overrasket over både mulighederne, men også overrasket i forhold til, hvad en specialproduktion egentlig koster sammenlignet med standardløsninger.

Muleposer med tryk er et miljøvenligt alternativ til eksempelvis en plasticpose. Når du vælger miljøvenlige muleposer som reklame for din virksomhed, sender du et signal til omverden.

Du kan også opnå en bæredygtig pose ved at vælge poser med høj bæreevne i kraftig bomuld. Eller ved at vælge muleposer i økologisk bomuld eller i genanvendt bomuld. Mulighederne er mange og der findes et stort udvalg i et utal af farver og designs.

Muleposer skal ikke kun være i god kvalitet, men muleposerne skal også være miljøvenlige. Hos Prologo finder du muleposer, der er lavet af økologisk bomuld, genanvendt bomuld og genanvendt polyester.

Muleposer med tryk i økologisk bomuld anses for at være en af de mest miljøvenlige muleposer på markedet. Økologisk bomuld er dyrket uden brug af kunstgødning eller pesticider.

Økologiske muleposer er som udgangspunkt lige så slidtstærke som muleposer i almindelig bomuld.

Muleposer med tryk i økologisk bomuld er derfor en god måde at vise omtanke for miljøet på.

I mange muleposer findes der genanvendt bomuld. Genanvendt bomuld er bomuld, der er blevet brugt før, men som har fået en ny livscyklus. Det betyder, at muleposen er lavet af bomuld, der ikke er blevet dyrket i år.

Det er godt for miljøet at muleposer indeholder genanvendt bomuld, fordi det betyder, at der ikke skal dyrkes så meget bomuld. En mulepose som er lavet af genanvendt bomuld som eksempelvis et par gamle jeans eller t-shirt, er en mere miljøvenlig mulepose.

Ofte stillede spørgsmål og svar om vores stofposer og muleposer

Normalt lover vi levering indenfor 14 arbejdsdage, naturligvis afhængig af ordrestørrelse, og hvilken slags mulepose, du ønsker. Få et præcist svar ved at ringe til os på tlf. 45 89 39 21. Vi kan godt trykke muleposer ekspres.

Vi leverer muleposer med logo i mange slags kvaliteter, lige fra den lidt billigere non-woven pose med logo, til den kraftige kanvas eller nylonpose med brodering eller tryk på. Vi laver også andre kvaliteter, men de 3 nævnte herover, er de kvaliteter vi sælger oftest. Ring og få en snak, så skal vi guide dig til den bedste løsning.

Vi sætter gerne et design op for dig, så du kan se placering af dit logo på muleposen. Vi skal blot have dit logo, og så sørger den grafiske afdeling for resten. Og det er inkluderet i prisen.

Som specialproduktion kan vi producere muleposer i din ønsket farve. Derudover har vi et meget bredt udvalg af farver og et hav af færdig produceret modeller du kan vælge imellem. Kig forbi vores showroom og få inspiration til din mulepose.

Alle muleposer har en god holdbarhed. Vi tilbyder muleposer i forskellige materialer, såsom bomuld, canvas, non-wowen, og andre i nylon. Så før du vælger kvalitet, bør du overveje brugen af muleposerne, hvad skal der i muleposen – dette afgøre ofte hvilken materiale der bør vælges. Det er vigtigt input for os at få, når vi skal rådgive dig omkring det valg, der passer til din virksomhed og formål.

Ja det kan du. Produktionstiden er længere, end hvis du vælger en hylde-vare, men vi kan sagtens hjælpe dig. Normalt er en minimumsbestilling fra 500-1000 stk. alt efter opgaven. Der er tilfælde hvor der kræves flere. Der er en leveringstid på 4-5 måneder.

Som udgangspunkt ligger minimumsordre på 25 stk. på muleposer med logo, men ring til os – så hjælper vi dig, uanset ordrestørrelse.

Det gør der helt bestemt. Vi har forskellige modeller, hvor der er en lomme på den ene side.

De fleste kanvasmodeller kan bestilles både med lang og kort hank.

Ja, de fleste muleposer kan indeholde en A4-mappe. Vi har et væld af størrelser og designs, så det er vigtigt at vi kender dit behov. Måske er det slet ikke den klassiske ’firkantede’ version vi skal tilbyde, for muleposer findes i mange andre faconer.

Ja det kan du, hvis den er i 100% bomuld/canvas. Nylonposer anbefaler vi blot at tørre af med en klud.
Ring til os, så sender vi dig et lille udvalg af vores muleposer. Eller hvis du bor i nærheden, er du altid velkommen til at besøge vores showroom på Gøngehusvej 280, hvor vi kan vise dig udvalget af muleposer og tryk- samt broderingsmuligheder.

Kontakt os og find den helt rigtige mulepose med logo

Du er altid velkommen til at række ud – uanset om du bare er i idéfasen, har brug for sparring, eller er klar til at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe, svare og finde den løsning, der passer til lige netop dig og dit projekt.

Ønsker du et overblik over vores priser på muleposer med logoer, udarbejder vi gerne et uforpligtende tilbud baseret på dine ønsker til materiale, antal, pris og design.

Du kan ringe til os på 45 89 39 21, sende en e-mail til info@prologo.dk eller kigge forbi os i Hørsholm – vi har kaffe på kanden og masser af inspiration i vores showroom.

Udfyld formularen og vi vender tilbage inden for 30 minutter.

Udfyld formularen, og vi vender tilbage inden for 30 minutter.

Hvis du ønsker at sende en SVG-fil – eller en anden filtype, som ikke understøttes – kan du enten sende filen direkte via e-mail eller pakke den i en ZIP-mappe, før du uploader den.

Mød os

Skal du bestille løbetrøjer til DHL-stafetten?

45 89 39 21 Send mail Tilbud til DHL